Sohbet Etmenin Püf Noktaları

Sohbet Etmenin Püf Noktaları

Sohbet Etmenin İncelikleri, Sohbet Etme Sanatı

 

 

Çağımızın iletişim  çağı olduğunu düşünürsek eğer birbirimizle sohbet etmenin de ne kadar sanatsal bir şey olacağını tahmin etmek zor olmasa gerek. Sohbet açmakta zorlandığımız anlar olduğunda,  ne yapacağımızı bilemediğimizde, elimiz ayağımız birbirine karıştığında neler yapmalıyız diye kendimize sorup dururuz. Nasıl bir şey olmalı ki sohbet konusu ilerlesin ve karşımızdakiyle daha çok iletişim kuralım diye kafamızın içinde bin bir soru oluşur.

 

En güzel Sohbet Konuları nelerdir? Nasıl Sohbet Edilir?

 

Kız olsun erkek olsun sohbet ederken bazen çıkmaza girdiğimiz anlar olacaktır muhakkak. Ve bunu tersine yani lehimize çevirmek yine bizim elimizdedir. Kız arkadaşımızı veya erkek arkadaşımızı en iyi tanıma yoluna gireriz bu sohbetler ile aslında bir bakıma. Açtığımız ve konuşmaya çalıştığımız konular karşımızdakini tanımak adına atılan adımlardır. Her soruda ve her sohbette bir basamak daha çıkarız. Bir derece daha tanırız karşımızdakini.

Sohbet etmek adabını bilen zaten akıcı ve huzur verici konuşacaktır. Sizi sohbetine çeker ve zamanın nasıl geçtiğini anlamazsınız bile. Onunla hep konuşmak ve yazışmak istersiniz. Hep onu görmek ya da hayatınızdaki olan olayları onunla paylaşmak istersiniz. Onunla mutlusunuzdur çünkü. Bu aranızdaki bağı daha da bir perçinleştirir.

 

Erkekle Nasıl Sohbet Edilir ve Bayanla Nasıl Sohbet Edilir?

 

Sohbete başlarken yeni tanışmışsanız eğer erkeği veya bayanı tanıyacak konular önemlidir. Birbirinizin nelerden hoşlandığını öğrenmek için sorular sormalısınız. Ya da mesela; Şu filmi sever misin, bu yemeği yapar mısın? gibi.. Zaten sohbet ilerledikçe konular birbiri içine girip kendiliğinden açılacak ve genişleyecektir.

Birbirinizi etkilemek için aşırı çaba harcamanız sizi itici yapabilir. Kendiliğinden oluşan, spontane gelişen ve doğal sohbetleri tercih edin. Süslü kelimeler yerine o an aklınıza geleni söyleyin veya yazın. Çünkü abartılı cümleler yapmacık ve gerçek dışı  görünebilir, sizi sahte biri olarak gösterebilir. Duruşunuz ve uslubunuzun gerçekten sizi yansıtmasına özen gösterin ki ilerde birbirinizi tanımayı daha çok istediğinizde bazı durumlar sorun oluşturmasın.

Sohbet ederken en önemlisi de karşınızdakini dinlemektir. Dinlemeyi bilmiyorsanız arkadaşlığınız, aşkınız, dostluğunuz fazla uzun sürmeyecektir. Dostunuzu, arkadaşınızı, eşinizi o konuşurken dinlemeniz en güzel anlaşma yöntemidir. Hem değer verildiğini hissetmek hem de konuya hakim olmanızı sağlayacaktır. Böylelikle sohbet de amacına ulaşır ve insanlar birbirleriyle ilgili  daha çok konu hakkında bilgi sahibi olurlar.

 

Sohbet Etme Sanatı

 

İletişim konusu zamanımızın en kanayan yaralarından olduğundan sohbet etmenin püf noktaları hepimizin canını sıkan durumlardır.  Sohbetin de bir sanat olduğu artık bilinen bir gerçek. Reelde sohbet edemeyip ve aradığı huzuru bulamayınca insanlar sanal sohbetlere yönelmektedir. Sohbet Odaları ve Sohbet siteleri‘ne giriş yapıp insanlar orada kendilerine sohbet arkadaşı ve chat arkadaşı aramaktadırlar. Sanal sohbetin de reeldeki gibi uslubu, adabı olduğunu unutmamalıyız. Sanal deyip de atıp tutamayız. Onu da kişiliğimiz ve karakterimizle seviyeli bir sohbete çevirerek yazışmalı, sohbet etmeliyiz ki sohbetin bir sanat olduğunu bu şekilde ortaya çıkaralım.  Sohbet etmenin püf noktaları bu yüzden çok önemlidir ki sanat gibi insanın ruhuna işlenmelidir konuştuklarımız. Yoksa bir yağmur bulutu gibi yağar gider , yok olur, ortadan kaybolur konuştuğumuz kişiler. Titizlikle ve detaylarla konulara eğilmemiz, dinleyerek ve kendimizi dinleterek sohbet etmeyi bilmeliyiz ki sohbet etme sanatının hakkını verelim.

 

Sohbet ederken Konu Bulmakta Zorlanıyor Musunuz?

 

Sohbet Etmenin Püf Noktalarından Bazıları:

 

Kitap Tavsiyesi : Etkili konuşmanın ve sohbeti genişletmenin en güzel tavsiyelerinden biri olarak görülüyor kitaplar. En çok okunan kitaplar arasından örnek vererek https://1000kitap.com/kitaplar?s=en-cok-okunanlar   ya da okuduğunuz kitaplardan konuşarak sohbete renk katabilirsiniz.

Fimler :  İzlediğiniz filmlerden konuşabilir ya da izlemesi için Film tavsiyelerinde bulunabilirsiniz. http://www.filmizlesene.com.tr/en-cok-izlenen-filmler 

Yemekler:  Sevdiğiniz yemek kültürlerinden bahsedebilir, neler sevip sevmediklerinizi konuşabilirsiniz. Yemek  konusu her zaman tutan bir sohbet konusudur.  http://yemek.com/dunyadan-yeme-icme-kulturleri/

Müzik : Birbirinizin müzik zevklerinden bahsedebilir her konudaki müziği uygun anda söyleyip sohbetinizi daha zevkli hale getirebilirsiniz. En güzel müzik sitelerini söyleyebilir, Youtube dan örnekler verebilirsiniz. https://www.youtube.com/?hl=tr&gl=TR

Gibi sohbet konularıyla sohbetlerinizi daha da ilerletebilirsiniz. Yeter ki içten ve samimi olun. Sohbette samimiyet çok önemlidir. Yürekten gelen sözlerle gelmeyenler anlaşılır. Kişi oyun oynadığınızı anladığı anda bitirebilir ve son noktayı koyabilir duruma.

Google, Bing, Yandex, Opera, İnternet Explorer gibi arama motorlarını kullanarak girdiğiniz sohbet odaları ve sohbet siteleri için de bunlar geçerlidir. Sadece reel olarak görmeyelim sohbet anlayışını ve sohbet etme sanatını, sohbetin püf noktalarını. Mobil Sohbet, Canlı Sohbet,  için de geçerli bu dediklerimiz.

Herkese güzel sohbetler dileriz. Seviyeli sohbetlerin içinde olmak dileğiyle..Kırmadan, kırılmadan, en samimiyetle…

 

18 Temmuz 2018 - 13:40

admin

749

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende sohbetgunesi.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi sohbetgunesi.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Seviyeli
  • Eglenceli
  • Sohbet Sitesi