Sohbet Edilecek Konular Bulmak

Sohbet Edilecek Konular Bulmak

Sohbet Edilecek Konular Bulmak

 

Hepimiz birer sosyal varlığız ve bunun sonucunda da bir arada yaşıyoruz ve hayatımızı idame ettiriyoruz. Çoğu zaman da yalnız kalmayı, inzivaya çekilmeyi tercih ediyoruz ki bu da normaldir.  Sohbet etmek de toplumda bir sanat haline gelmişken, herkesle sohbet edilmeyeceği gibi ettiğimiz insanları da seçerek konuşabilmekteyiz uslubuna göre.  Sessizlikten de yorulur ya insan bazen.. İşte öyle bir şey…

Toplumda hayatımızı sürdürürken bir yandan da karşılıklı ilişkilerimizde de kullandığımız mimikler, tarz, uslub, konuşma dili çok önemlidir. Sohbet sanatı herkesin yapabileceği bir şey değildir zira. İnsanları anlamaktan geçen bu yolda hepimizin bir şekli şemali var elbette.

 

SOHBET ETME BECERİSİ NASIL GELİŞİR

 

Toplum içinde  konuşurken ve anlatırken bir şeyleri iletişim kurmaya, birbirimizi tanımaya yönelik de ihtiyaçlarımız olabilir her şekilde. Sadece reelde kullanılmaz sohbet etme konularını açmak, konuşmak.. İnsanlar bazen gerçek hayatta edemedikleri sohbeti sanal sohbet sitelerinde bulabiliyorlar huzur adına. Orada yapılan sohbetler belki hayatlarında hiç etmedikleri kadar haz veriyor onlara. Kendilerini buluyorlar. Toplumdan uzakta sohbet sitelerinde edilen sohbet ve sohbet odalarında edilen chat çet gibi eylemler onuları mutlu ederken hayatlarına da başka bir renk katıyor.

Konuşmak, dertleşmek, anlamak, anlaşmak herkesin de harcı değildir. Bizimle konuşmak isteyenleri bazen dinlemez ve onlarla sohbet bizi boğabilir.  Her insanın anlatabileceği şeyler vardır muhakkak. Ama bu bizi sıkmadan ve karşımızdakinde antipati uyandırmadan olmalıdır. Sohbet edilecek konuları bulmak bu yüzden çok önem taşır. Yaptığımız işler doğrultusunda hayatımıza verilen yönler de bu yoldan geçiyor işte. Konuşma sanatımız ne kadar iyi olursa o kadar belki de başarılı olacağız hayatta. Kendimizin yeteneklerine, özelliklerine, becerilerimize hassasiyet gösterip onların üzerine yoğunlaşıp daha çok geliştirmeliyiz ki başarılı olduğumuzda bunu ettiğimiz sohbetlere, karşımızdaki insanları etkilemeye de bağlayabiliriz. Ne kadar karşımızdakiyle iletişimimiz güzel ve yüksek enerji ile olursa bize hak vermeleri de o kadar yüksek olur.

Sosyal hayatta konuştuğumuz sohbet edilecek konuları bulmak aslında ne kadar zor olsa da bunu sanal sohbet sitelerinde daha kolaylaştırabiliyoruz. Sohbet siteleri bu yüzden önemli yere sahiptir. Birbirini yeni tanıyan insanların konuşup anlaşarak her dilde yazılı sohbet ettiği,  hızlı sohbete atılan adımda konuşma becerileri de daha çok gelişiyor bu bağlamda.

 

SOHBET SİTELERİ

 

Yeni erkek arkadaşlar tanışmak ve yeni bayan arkadaşlarla tanışmak için sosyal internet siteleri  bu anlamda güzel ortamlar sunuyor insanlara. Sohbet etme becerisini geliştirmek adına bu sohbet odaları insanların ihtiyaçlarına cevap verebiliyor. Sohbet edilecek konular bulmak açısından sohbet sitelerine de giriş yapmak ve internetin güzelliklerinden yararlanmak kötü bir şey değildir. Gerçek hayattaki gibi herkesin doğru olmadığı ama doğru olan insanların da bulunduğu sohbet sitelerinde yüz yüze sohbetin de gerçekleştirebilindiği ve chat yapmak sohbet etmekle birebir eşit olmasa da yine de insanların iletişimini sağlamak açısından güzel ortamlardır.  İnsanlarla konuşmaya ihtiyacımız olduğu sebebiyle reel de sağlayamadığımız sohbet etme becerimizi sohbet sitelerinde geliştirebiliriz. Sözlü yada yazılı, sesli yada kamerali yapılan chatteki sohbet elbette gerçcek hayatla aynı değildir lakin, yine de bizi sohbet etmek konularını bulmaya yönelik ipuçlarıyla başbaşa bırakır.

 

SOHBET ODALARI

 

Elektronik ortamlarda gerçekleşen bu sosyalleşme bizleri ne kadar tatmin eder muamma. Ergenlikten başlayan ve kendimizi  ifade etme yoluna girdiğimizden beridir ki konuşmak bir ihtiyaç ve kanundur denilebilir. Akıllı ve fikirli olan insanoğlu birbirini tanırken de elbette bir şeyler düşünerek konuşacaktır. Yabancılarla sohbet etmek ne kadar zor olsa da alışınca ve konu konuyu açınca artık bu durum gayet de doğallaşabilir. İletişime geçtiğimiz mekan sohbet odaları olsa dahi kendimizi orada da ifade edebiliriz rahatlıkla. Sohbet etme becerisi nasıl geliştirilir, sorusuna belki de yanıtı sohbet odalarında bulabiliriz, kimbilir…

Sosyal iletişim ve birbirimizi anlamaktan geçen bu minvalde insanların tercihlerine, sosyal yaşantılarına, tarzlarına, kullandığı dile, inandığı dine kadar saygı duymak gerekir. Yaşamda psikolijimizi herkesin istediği şekilde değil de  tercihlerimiz doğrultusunda yürütmek daha kıymetli ve elzemdir. Saygı, sevgi oldukça da her şekilde sohbete uyumlu olur ve kendimizi geliştirebiliriz.

Sohbet sitelerinde chat yaparken dikkat edilmesi gerekenlerin başında işte uslub ve yaşam biçimi geliyor, Sohbet etme konularını bulmak adına karşımızdaki kişiyi de boğmamak gerekiyor. Sohbet etme becerisinin geliştirilmesi yavaş yavaş olacak ve kendinizi o ortamda bularak topluma da ayak uyduracaksınız diye düşünüyoruz.

 

 

26 Eylül 2018 - 18:50

admin

528

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende sohbetgunesi.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi sohbetgunesi.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Seviyeli
  • Eglenceli
  • Sohbet Sitesi