sohbetGunesi

Sohbet giris class=

Neden Sadık Deil ?

Erkekler aldatır. Kadınlar da aldatır. Erkekler ayrılır. Kadınlar da ayrılır. Aldatan erkek ayrılmaz. Ama aldatan kadınlar ayrılır. İşte erkek sadakatsizliği ile kadın sadakatsizliği bu noktada ayrılır. Erkekler, aldatıyor ancak ayrılmıyor. İhaneti normal gören ve aldatmakta hiçbir sakınca görmeyen erkekler, akşam eve gittiklerinde en küçük pişmanlık bile hissetmiyor. Eşleri ya da sevgilileri için aynı duyguları yaşamaya devam ediyorlar. İşin ilginç yanı, aldatan erkekler diğer kadını da önemsiyor. Aşk iki kişilik, aldatan erkekler içinse her zaman üçüncü kişiye yer var…

Konuya, kadın-erkek ihanetine dair yapılan bilimsel bir araştırmanın sonucuyla başlayalım. Bu araştırmaya göre; erkekler birlikte oldukları kadını aldatsalar da ondan ayrılmak istemiyorlar. Aldatan kadınların ise %90’ı ayrılıyor…

Kadınla erkeğin ihaneti de burada ayrılıyor…

Erkekler, halihazırda kurmuş oldukları düzeni bozmak istemez. Ayrılmak, boşanmak, terk etmek çoğu zaman son seçenek bile değildir. İlişkilerde, duyguları azalan, bıkan, yorulan ya da soğuyan erkekler ayrılmak yerine başka heyecanların peşine düşer. Başka bir kadın, başka bir vücut, başka bir hayat…Aldatmak, ilişkiyi kurtarmaya çalışmaktan ya da ayrılmaktan çok daha kolaydır. Hem yeni, heyecanlar yaşanırken, hem de var olan düzen korunur. İlişkide taraflar, birbirinden soğudukça uzaklaşmaya başlar. Bu mesafe hem fiziksel hem de zihinsel boyuttadır. Kadın ile fiziksel olarak mesafeli olan erkek için uygun ihanet ortamı sağlanmış olur. İkili ilişkilerde, çiftler arasında boşluklar ve boşlamalar başladıkça, oluşan bu çatlakların içine başka insanlar dolabilir.

Erkekler neden başka kadınlara yönelirler?

Özellikle evli erkekler, eşleri kilo aldığında, yatak odasında rutine bağladığında, bakımsız ve özensiz olduğunda bu durumları kadın tarafından önemsenmeme olarak algılıyor. Bu kendine güvenmeme, beğenilmeme ve önemsenmeme duygusu erkeklerde başka kadınlara yönelme olarak hayat buluyor. Böylece, diğer kadın tarafından değer gören erkeğin egosu besleniyor. Erkek, kendine güvenmeye başlıyor.

Renksiz cinsel hayat, evde sürekli dır dır eden bir eş, kaybolmaya başlayan cinsel güç de erkeği ihanete yöneltebiliyor. Bu durumların altında da yine kendine güvensizlik-güvenme isteği yatıyor. Her halükarda aldatan erkekler, ihanet ettiklerinde, diğer kadın tarafından değer görüp, bu değerle övünüyor. Duygusal anlamda bağlanmayan sadakatsiz erkekler, ihaneti yalnızca kendilerini ispat etme biçimi olarak kullanıyor.

Eşiniz sizi aldatıyor mu?

Eşinizin size ihanet ettiğinden şüpheleniyorsanız, öncelikle yukarıda saydığımız nedenleri araştırın. Kendini yetersiz ya da değersiz mi görüyor? Ona yeteri kadar değer veriyor musunuz? İhanetin pek çok nedeni olabilir ancak erkekler çoğu zaman sadece tek gecelik ilişkiler yaşar. Duygusal anlamda öteki kadına herhangi bir bağlılığı yoksa sorunu çözmek oldukça kolaydır. Ona, ihtiyacı olan özgüveni verin. Önce o kendine güvensin. Sonra siz, ona güvenebilirsiniz.
(::)

Kategori: Kadınca

Benzer Konular

Saç Dökülmemesi İçin

Saç Dökülmemesi İçin

  Saç Dökülmesine çare   Saçlarımız neden dökülür? Saç dökülmemesi için neler yapılmalıdır? Saç dökülmesine...

Sohbet Etmenin Püf Noktaları

Sohbet Etmenin Püf Noktaları

Bayan Sohbet Ve Erkek Sohbet Nasıl Olmalıdır?     Çağımızın iletişim  çağı olduğunu düşünürsek eğer...

Topuklu ayakkabı almanın püf noktaları

Topuklu ayakkabı almanın püf noktaları

Kadınlar için topukluların yeri ayrıdır. Kendimizi topuklu ayakkabıyla daha güzel, çekici ve güçlü hissederiz, kendimize...

Erkeklerin Çekici Bulduğu 6 Kusur!

Erkeklerin Çekici Bulduğu 6 Kusur!

Kadınların kusur olarak gördüğü bir çok şeyi erkekler aşırı derecede çekici buluyor. Fazladan bir kaç...

Sevgilinize Masaj yapın !

Sevgilinize Masaj yapın !

Mükemmel bir seks için parmaklarınızın sihrini ortaya çıkarın… Bu basit tensel masaj uygulamasını mutlaka deneyin…...

Seviyeli Sohbet Odaları ve bedava mobil chat ile sizlerle iletişime geçmekten gurur duyan Sohbetgunesi.Com Türkiye'nin en seviyeli site olma özelliği ile kendini her gün yenileyip ücretsiz üyelik ile canlı sohbet etme adına herkesi bu platformda buluşturmaya devam edecektir.

Yukarı