Kışın cilt bakımı nasıl olmalı ?

Kışın cilt bakımı nasıl olmalı ?

cilt-bakımı
Kışın aşırı soğuklardan zarar görebilecek cildinizi korumalısınız. Bunu en etkili şekilde nasıl yaparım diyorsanız işte sizlere birkaç seçenek;

Temizleme işleminden sonra cildinize alkol, boya, parfüm içeren tonikler sürmeyiniz.
Tek kullanımla 24 saat ışık koruması sağlayan hafif koruyucular sürülmelidir.
Birkaç haftada bir de cildinize yoğun buhar uygulaması sonrasında, nemli besleyiciler ve yorgunluğunuzu atacak dokunuşları sağlayacak profesyonel bakım yaptırmalısınız.
Nemlendiriciler üzerine hemen pudra, fondöten ve allık gibi renkli kapatıcılar sürmemelisiniz
Cildin temizlenmesi için cildinize uygun temizleme sütleri tercih ediniz, siz özelsiniz herkesin cilt tipi ve maruz kaldığı etkenler de özeldir.
Cildin yenilenmesini hızlandırmak için cilde bol miktarda C vitamini içeren serumlar ile asit içermeyen losyonlar uygulayınız. Daha iyi bir destek sağlamak için ise cildin savunma sistemini güçlendiren Histomerik ürünler kullanmaya özen gösteriniz.
Cildinizin nem kapasitesini artırmak ve nem değerini geliştirmek için vitaminli, proteinli nemlendiricileri yeterli miktarda yedirmelisiniz. Bu şekilde kışın soğukların zararlarına karşı cildinizi koruyabilirsiniz.

21 Aralık 2014 - 12:04

admin

358

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende sohbetgunesi.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi sohbetgunesi.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Seviyeli
  • Eglenceli
  • Sohbet Sitesi