sohbetGunesi

Sohbet giris class=

İstanbul’da bayram için 15 öneri

1- Boğaz turu: Murat Belge’nin tarihi Boğaz yalıları turuna ya da Saffet Emre Tonguç’un bol dedikodulu Boğaz turlarına katılmanın yerini tutmaz ama Boğaz hattındaki çingene vapurlarından Bebek’teki Su Samuru’na kadar Boğaz’da ulaşımınızı sağlayacak seçenek çok.

2- İstanbul Bienali turu: Carolyn Christov-Bakargiev tarafından şekillenen, “TUZLU SU: Düşünce Biçimleri Üzerine Bir Teori” başlıklı 14. İstanbul Bienali Galata Rum İlköğretim Okulu’ndan Büyükada’ya uzanıyor. Üstelik 1 Kasım’a kadar ücretsiz olarak gezilebilecek. Nereden başladığınız önemli değil, bir yerinden başlayınca gerisini de görmek isteyeceksiniz.

3- Kanyon Escale’de yemek: Karaköy’deki Colonie’nin kardeş mekanı şimdiye kadar iş çıkışı saatlerinde çok kalabalık ve gürültülüydü ama bu hafta bayram nedeniyle daha sakin olacağı şimdiden belli. Daha uygun fiyatlı bir alternatif isterseniz Yeni Lokanta’nın yaratıcısı Civan Er’in yeni yeri Tazele’de mantı ya da tavuk ıslamayla karnınızı doyurup, daha sonra Escale’de bir şeyler içebilirsiniz.
4- Alancha menü tadımı: Gastronomi meraklılarına, Maçka Residences’taki, Alaçatı’dan İstanbul’a transfer, yemekleriyle iddialı Alancha’nın yenilenen menüsünü denemek için bir fırsat.
5-Yeni meyhane Mükellef:Yeni mekanları ilk deneyenlerden olmayı seviyorsanız, Karaköy’de Arda Türkmen’inHaze otelin terasında açtığı yeni meyhanesi Mükellef’i keşfedin. Anne mutfağından tarifleriyle memnun ediyor.

6-Backyard’dan yazlık bar:Yazın en büyük çıkış yapanlarından biri Backyard, Backbar sayesinde. İstanbul’un eski yazlık mekanlarını andırması, barda tünemekten çok çimenlerdeki koltuklara yayılma yeri olması da Backbar’ı daha da cazip kılıyor. Tabii müziğe Menderes Utku ve Mehmet Garan’ın dokunuşu da etkili.

7-Babylon Bomonti’de konser:Eski Bomonti Bira Fabrikası’nın yerine kuruldu Bomontiada. Şimdilik Bomontiada’nın tek açık mekanı Babylon. Babylon açılış partisini erteledi ama konser programını değiştirmedi. Bu da demek oluyor ki hâlâ şehirde iyi bir konser izlemek mümkün. 26 Eylül’de “Oldies but Goldies” gecesi var.

8-Havuz problemi:Fenerbahçe Kulübü’nden Suada’ya, hatta Soho House’a seçenek çok. En iyisi Bebeköy MAC’e ya da Soho House’a üye birer arkadaş bulup onlarla birlikte havuza gitmek.

9-Sedef Adası’nda eğlence:Elio Sedef bu yaz yemekleriyle ve eğlencesiyle beklentilerin üstüne çıktı.

10- Borusan Contemporary gezisi:Şehrin en güzel ofis binası hafta sonları müze hizmeti veriyor. “Görünenin Ardındaki” ve ‘Tutku’ sergilerini gezerken Perili Köşk’ün manzarasına takılacaksınız. Bayramın ilk günü kapalı.

11-Belgrad Ormanı’nda yürüyüş:Bir AVM/rezidans projesine kurban gitmeden önce Belgrad Ormanı’na ne kadar sahip çıkarsak ve ormanda ne kadar yürüyüş yaparsak o kadar iyi.

12-Sabancı Müzesi’nde Zero sergisi:“Anish Kapoor’dan bile daha etkileyici” diyor sergiyi gezenler, sonrasında Boğaz’a nazır altın heykellerin önünde birer selfie çekip Instagram’da paylaşıyor. Tabii ki gitmişken MüzedeChanga’nın “Zero” sergisine özel hazırladığı menüyü denemekte fayda var, özellikle de altın rengi gofretleri…

13-SALT’ta 80’lere dönüş:SALT Beyoğlu ve SALT Galata’da “Nerden geldik buraya” sergisi var. Türkiye’nin yakın geçmişini irdeleyen sergide Halil Altındere, Serdar Ateşer, Aslı Çavuşoğlu, Barış Doğrusöz, Ayşe Erkmen, Esra Ersen ve Hale Tenger’in 1980’lere dair işlerini görmek mümkün. Sergi 29 Kasım’a kadar devam ediyor.

14-Mama Shelter’ın terasında günbatımı:Türkiye’nin Philippe Starck imzalı ilk otelinin 360 derece manzaralı terasında, Beyoğlu’nun göbeğinde zeytin ağaçlarının altında, hamaklarda, şezlonglarda keyif yapmak mümkün.

15-İndirimlerden alışveriş:Yüzde 50-70’lik indirimler sayesinde daha az suçluluk hissederek alışveriş yapabilirsiniz.

Kategori: Eğlence

Benzer Konular

Kelime Oyunu, Kelimelik

Kelime Oyunu, Kelimelik

Kelime Oyunu, Kelimelik Oyna   İnsanların kelime dağarcığına yönelik hafızalarımızda fırtınalar koparan, Kibar ve naif...

Manuş Baba

Manuş Baba

Manuş Baba   En güzel müziklerin sitesi Sohbetgunesi.Com Müzik burada, huzur burada, keyif burada.....

Serdar Ortaç: Artık Duygusal Şarkı Yazmayacağım

Serdar Ortaç: Artık Duygusal Şarkı Yazmayacağım

Antalya’nın Kemer İlçesi’nde konser veren Serdar Ortaç, “Artık duygusal şarkı yazmayacağım” dedi. Kurban Bayramı öncesi...

Doğum Günü Hesaplama

Doğum Günü Hesaplama

HANGİ GÜN DOĞDUN? Dogdugunuz tarihi yazın ve hesapla tusuna basin Dogdugunuz ay(1-12): Dogdugunuz gun (1-31):...

Seviyeli Sohbet Odaları ve bedava mobil chat ile sizlerle iletişime geçmekten gurur duyan Sohbetgunesi.Com Türkiye'nin en seviyeli site olma özelliği ile kendini her gün yenileyip ücretsiz üyelik ile canlı sohbet etme adına herkesi bu platformda buluşturmaya devam edecektir.

Yukarı