sohbetGunesi

Sohbet giris class=

Hoş Sohbet

Hoş Sohbet

 

Hoş Sohbet  Odaları

 

 

Farsça ve Arapça karışımı bir sözcük olup “güzel ve tatlı konuşan” anlamına gelmektedir. TDK, Türk Dil Kurumu’nun da dediği gibi.  http://www.tdk.gov.tr/index.php?option=com_gts&kelime=HO%C5%9ESOHBET

Gecenin bir yarısı kendimizi yalnız hissettiğimizde ya da kalbimizin diğer yarısını bulmaya meyil ettiğimizde sohbet mekanlarının vazgeçilmezleri sayılır hoş sohbet kategorisinde olanlar. Kahvelerin dahi rafa kaldırıldığı, bulunduğu mekanları aydınlatan bir olgudur hoş sohbetli olmak. Hoş sohbetli ise insan hoş sohbetçidir bir yandan da.  Hoş sohbet denildiğinde belki içtiğiniz bir sigara tadındadır en canınız sıkıldığında sizi anlayan, belki bir çorbadır en yalnız zamanlarınızda içinizi ısıtan.Hoş sohbet insanları duygularını açığa vurmaktan çekinmezler. Her zaman akıllarında ve yüreklerinde mutlaka anlatabilecekleri bir şeyleri kesin olur. Bu yüzden onlar muhabbet ortamlarının vazgeçilmezidirler bir yandan da. Canımız acırken, fakirken  sevgide, huzuru arıyorken bir çicekde daha güzeldir hoş sohbet etmek biriyle. Vazgeçilmez insanlar arasına girerler bu meziyetleri olanlar. Sohbetlerinden huzur akar kalbinize. Sizi mutlu ederler bir yandan hayatınıza bambaşka bir ahenk katarken.

Ağzı laf yapan insanların da hoş sohbet olduğu aşikardır. Onlar kelimeleri art arda dizerken  önünüze siz okurken sadece hayranlık duyabilirsiniz. Sohbetlerin en koyusuna inmeniz kaçınılmazdır bu tür kişilerle. Güneş gibi doğar içimize, evimize kelamları sohbetçilerin. Konuşurken konuşurken bir anda gülüp coştuğumuz yada aniden hüzünlendiğimiz, bazen duygulandığımız aniden belki de ağladığımız anlardır hoş sohbet ettiğimiz ortamlar. Güzel sohbet, seviyeli sohbet etmek her yiğidin harcı değildir elbette. İşte budur diyebileceğimiz insan sayısı parmakla gösterilecek kadar azdır hayatımızda. Hoş sohbet denildiğinde güzel söyleşilerin, tatlı muhabbetlerin olduğunu bir ortam düşünmemek elde değil haliyle. Huzur veren sohbetleri ruhumuza kadar işlemesi de bu yüzdendir sanırım.

Arife tarif gerekmez diye bir söz vardır. Herkes duymuştur eminim bunu. İşte tam da bu söz hoş sohbet ehlileri içindir. Onlar ne konuşacaklarını nerede ne söyleyeceklerini çok iyi bilirler. Kimse onlara yol gösteremez. Göstermesine gerek de duyulmaz zaten. Öylesine hoş ve güzel konuşurlar ki kendinizi sohbetin akışına bırakır gidersiniz. Ruhunuzu okşayan huzura kelimelerin dansı da diyebiliriz bir nevi. Herkese bahşedilmeyen bu yetenek günümüzde gerçekten çok değerli bir alışveriştir. İlişkilerimizin temelinde yatan sohbetin adabı ve bakış açıları olduğuna göre hoş sohbetli olmak da bizlere başka pencerelerden bakmamızı sağlıyor sohbet mekanlarında.

Hoş sohbetlerin mekanı www.sohbetgunesi.com hoşsohbet odaların’da buluşmak dileğiyle.

 

 

Benzer Konular

Tr Sohbet-Tr Chat

Tr Sohbet-Tr Chat

Tr Sohbet Siteleri-Tr Chat odaları   Dostluk demek sohbetinizi paylaşabileceğiniz biri demek aslında bir bakıma....

Sohbet Net

Sohbet Net

Sohbetgunesi Sohbet Net   Kıymetli Kullanıcılar Merhaba, Neden Sohbetgunesi.com ve sohbet? Bunu kendinize elbette sordunuz....

Sohbet-Chat

Sohbet-Chat

Sohbet Chat Yapmak   Sohbetgunesi.com sohbet chat anlamında çok köklü bir site olup sizlere yıllardır...

Mobil Chat Odaları-Mobil Sohbet Siteleri

Mobil Chat Odaları-Mobil Sohbet Siteleri

Mobil Chat Odaları ve Mobil Sohbet Siteleri     Mobil Chat Girişi   Hızla ilerleyen...

Chat Odaları – Sohbet Siteleri

Chat Odaları – Sohbet Siteleri

Chat Odaları Sohbet Siteleri   Chat Odaları Sohbet Sitelerine Giriş   İnsanların hayatlarında belirli dönüm...

Seviyeli Sohbet Odaları ve bedava mobil chat ile sizlerle iletişime geçmekten gurur duyan Sohbetgunesi.Com Türkiye'nin en seviyeli site olma özelliği ile kendini her gün yenileyip ücretsiz üyelik ile canlı sohbet etme adına herkesi bu platformda buluşturmaya devam edecektir.

Yukarı