sohbetGunesi

Sohbet giris class=

Hoş Sohbet Odaları

Hoş Sohbet Odaları

 

Hoş Sohbetin Anlamı

 

 

Farsça ve Arapça karışımı bir sözcük olup “güzel ve tatlı konuşan” anlamına gelmektedir. TDK, Türk Dil Kurumu’nun da dediği gibi.  http://www.tdk.gov.tr/index.php?option=com_gts&kelime=HO%C5%9ESOHBET

Gecenin bir yarısı kendimizi yalnız hissettiğimizde ya da kalbimizin diğer yarısını bulmaya meyil ettiğimizde sohbet mekanlarının vazgeçilmezleri sayılır hoş sohbet kategorisinde olanlar. Kahvelerin dahi rafa kaldırıldığı, bulunduğu mekanları aydınlatan bir olgudur hoş sohbetli olmak. Hoş sohbet odalarında  ise insan hoş sohbetçidir bir yandan da.  Hoş sohbet denildiğinde belki içtiğiniz bir sigara tadındadır en canınız sıkıldığında sizi anlayan, belki bir çorbadır en yalnız zamanlarınızda içinizi ısıtan.Hoş sohbet insanları duygularını açığa vurmaktan çekinmezler. Her zaman akıllarında ve yüreklerinde mutlaka anlatabilecekleri bir şeyleri kesin olur. Bu yüzden onlar muhabbet ortamlarının vazgeçilmezidirler bir yandan da. Canımız acırken, fakirken  sevgide, huzuru arıyorken bir çicçek de daha güzeldir hoş sohbet etmek biriyle. Vazgeçilmez insanlar arasına girerler bu meziyetleri olanlar. Sohbetlerinden huzur akar kalbinize. Sizi mutlu ederler bir yandan hayatınıza bambaşka bir ahenk katarken.

Ağzı laf yapan insanların da hoş sohbet olduğu aşikardır. Onlar kelimeleri art arda dizerken  önünüze siz okurken sadece hayranlık duyabilirsiniz. Sohbetlerin en koyusuna inmeniz kaçınılmazdır bu tür kişilerle. Güneş gibi doğar içimize, evimize kelamları sohbetçilerin. Konuşurken konuşurken bir anda gülüp coştuğumuz yada aniden hüzünlendiğimiz, bazen duygulandığımız aniden belki de ağladığımız anlardır hoş sohbet ettiğimiz ortamlar. Güzel sohbet, seviyeli sohbet etmek her yiğidin harcı değildir elbette. İşte budur diyebileceğimiz insan sayısı parmakla gösterilecek kadar azdır hayatımızda. Hoş sohbet denildiğinde güzel söyleşilerin, tatlı muhabbetlerin olduğunu bir ortam düşünmemek elde değil haliyle. Huzur veren sohbetleri ruhumuza kadar işlemesi de bu yüzdendir sanırım.

Arife tarif gerekmez diye bir söz vardır. Herkes duymuştur eminim bunu. İşte tam da bu söz hoş sohbet ehlileri içindir. Onlar ne konuşacaklarını nerede ne söyleyeceklerini çok iyi bilirler. Kimse onlara yol gösteremez. Göstermesine gerek de duyulmaz zaten. Öylesine hoş ve güzel konuşurlar ki kendinizi sohbetin akışına bırakır gidersiniz. Ruhunuzu okşayan huzura kelimelerin dansı da diyebiliriz bir nevi. Herkese bahşedilmeyen bu yetenek günümüzde gerçekten çok değerli bir alışveriştir. İlişkilerimizin temelinde yatan sohbetin adabı ve bakış açıları olduğuna göre hoş sohbetli olmak da bizlere başka pencerelerden bakmamızı sağlıyor sohbet mekanlarında.

Hoş sohbetlerin mekanı www.sohbetgunesi.com hoş sohbet odaların’da buluşmak dileğiyle.

 

 

Kategori: Sohbet Odaları

Benzer Konular

Bedava Mobil Sohbet

Bedava Mobil Sohbet

Bedava Mobil Sohbet     Bedava Mobil Sohbet,  Ücretsiz Sohbet nedir?   Bildiğiniz gibi Türkiye’de...

Javasız Mobil Sohbet Chat

Javasız Mobil Sohbet Chat

Javasız Mobil Sohbet Chat Odaları   Javasız Mobil Sohbet   Dünyanın her geçen gün kendini...

Sohbet Yap

Sohbet Yap

Sohbet Yap     Sohbet yapmak ve mobil sohbet yapmak için Türkiye’nin her ilinden herkesin buluştuğu,...

Canli Sohbet Ortamı

Canli Sohbet Ortamı

Canlı Sohbet Ortamı   Canlı canlı sohbet Türkiye’nin neresinde olursan ol canlı insanlarla sohbet yapabilirsin,...

Sevgiliyle Konuşulacak Konular

Sevgiliyle Konuşulacak Konular

Sevgiliyle Konuşulacak Konular     Sevgilimle ne konuşabilirim, sevgilimle konuşmak için hangi konuları seçmeliyim, sevgilimle...

Seviyeli Sohbet Odaları ve bedava mobil chat ile sizlerle iletişime geçmekten gurur duyan Sohbetgunesi.Com Türkiye'nin en seviyeli site olma özelliği ile kendini her gün yenileyip ücretsiz üyelik ile canlı sohbet etme adına herkesi bu platformda buluşturmaya devam edecektir.

Yukarı