Hafızayı Güçlendirme

Hafızayı Güçlendirme

Güçlü bir hafızaya sahip olmak için beslenmemize dikkat etmemiz, daha sağlıklı ve düzenli beslenmemiz gerekiyor.

Yoğun bir gün geçirmemiz, iş temposu, stres, uykusuzluk gibi bir çok sebepten dolayı hafızamız zayıflıyor. Bu yüzden beslenmemize dikkat etmemiz ve vucudumuzu daha dinc tutarak hafızamızı da güçlendirmemiz gerekiyor. Düzenli beslenirken bazı yiyeceklerden yararlanabilir, beynin gelişmesi ve güçlenmesini bu şekilde sağlayabiliriz.

En önemlilerden bazıları;

Yer fıstıgı; bu besinden günde bir avuç kadar tüketmek hafızayı hem dinc tutuyor ve beynimizi de güçlendiriyor. Vucuttakı bazı dengeleri ayarladıgı gibi unutkanlıgı da iyi geliyor.

Ananas; günde iki dilim kadar yenilen ananas hafızamızın yapı taşı gibi bir şey. Özellikle ders çalısanlar için birebir hafzıa kapsülü diyebiliriz.

Kara üzüm; Günde bir avuç kadar yenilen kara üzüm hem kan yapıyor hem hafızayı kuvvetlendiriyor. Demir eksilikliğini de gideren önemli bir besindir kara üzüm. Özellikle porblen çözme yeteneginin gelişmesinde büyük rol oynar.

Yumurta; her gün sabah 1 tane yenen yumurtanın anne sütüne eş deger olduğu bilinen bir gercek. İçinde bulunan besin değerleriyle birlikte tüketilen yumurta zihinsel gelişimde rol oynayan önemli bir besindir.

Balık; içerdigi omega asitleriyle vucudumuzda en önemli hafıza güclendirici olarak bilinir. Taze oalrak tüketilen balık hafızayı güçlendirmede çok büyük rol oynar. Protein kaynagı olan balıgı haftada 2-3 ekre tüketmek gerekiyor.

Ceviz; Günde 3-4 ceviz tüketmek beynimizin en güzel sekilde calısmasına yardımcı olan besindir. İçerdigi vitaminler ve asitler sayesinde  unutkanlıgı da gideriyor.Ceviz her gün mutlaka tüketilmelidir.

22 Ekim 2016 - 17:43

admin

288

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Haydi Sende sohbetgunesi.com Sohbet Odalarına katıl ve sohbet odalarının farkını yaşayın! ücretsiz chat odaları sitesi sohbetgunesi.com

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Seviyeli
  • Eglenceli
  • Sohbet Sitesi