sohbetGunesi

Sohbet giris class=

Hafızayı Güçlendirme

Güçlü bir hafızaya sahip olmak için beslenmemize dikkat etmemiz, daha sağlıklı ve düzenli beslenmemiz gerekiyor.

Yoğun bir gün geçirmemiz, iş temposu, stres, uykusuzluk gibi bir çok sebepten dolayı hafızamız zayıflıyor. Bu yüzden beslenmemize dikkat etmemiz ve vucudumuzu daha dinc tutarak hafızamızı da güçlendirmemiz gerekiyor. Düzenli beslenirken bazı yiyeceklerden yararlanabilir, beynin gelişmesi ve güçlenmesini bu şekilde sağlayabiliriz.

En önemlilerden bazıları;

Yer fıstıgı; bu besinden günde bir avuç kadar tüketmek hafızayı hem dinc tutuyor ve beynimizi de güçlendiriyor. Vucuttakı bazı dengeleri ayarladıgı gibi unutkanlıgı da iyi geliyor.

Ananas; günde iki dilim kadar yenilen ananas hafızamızın yapı taşı gibi bir şey. Özellikle ders çalısanlar için birebir hafzıa kapsülü diyebiliriz.

Kara üzüm; Günde bir avuç kadar yenilen kara üzüm hem kan yapıyor hem hafızayı kuvvetlendiriyor. Demir eksilikliğini de gideren önemli bir besindir kara üzüm. Özellikle porblen çözme yeteneginin gelişmesinde büyük rol oynar.

Yumurta; her gün sabah 1 tane yenen yumurtanın anne sütüne eş deger olduğu bilinen bir gercek. İçinde bulunan besin değerleriyle birlikte tüketilen yumurta zihinsel gelişimde rol oynayan önemli bir besindir.

Balık; içerdigi omega asitleriyle vucudumuzda en önemli hafıza güclendirici olarak bilinir. Taze oalrak tüketilen balık hafızayı güçlendirmede çok büyük rol oynar. Protein kaynagı olan balıgı haftada 2-3 ekre tüketmek gerekiyor.

Ceviz; Günde 3-4 ceviz tüketmek beynimizin en güzel sekilde calısmasına yardımcı olan besindir. İçerdigi vitaminler ve asitler sayesinde  unutkanlıgı da gideriyor.Ceviz her gün mutlaka tüketilmelidir.

Kategori: Sağlık

Benzer Konular

Saç Dökülmemesi İçin

Saç Dökülmemesi İçin

  Saç Dökülmesine çare   Saçlarımız neden dökülür? Saç dökülmemesi için neler yapılmalıdır? Saç dökülmesine...

Göz Ameliyatı

Göz Ameliyatı

Tavukkarası hastalığına biyonik göz protezi mucizesi… Yeni  geliştirilen  biyonik göz yöntemiyle İtalya’da 6 hasta ameliyatla...

Göbek Yağlarının Kolay Eritilmesi

Göbek Yağlarının Kolay Eritilmesi

Ne yaparsam yapayım göbeğimdeki yağlar erimiyor diyorsanız bu yazıyı dikkatli okumalısınız. Demek ki yanlış yaptığınız,...

Zayıflama Çayı ( Ev yapımı)

Zayıflama Çayı ( Ev yapımı)

Yapılması kolay ve içindeki malzemeleri bütün aktarcılarda bulabileceğiniz bir çay. Hem zayıflamanıza yardım edecek hem...

Muzun yeni bir faydası!

Muzun yeni bir faydası!

Almanya, İrlanda, Kanada, Belçika ve ABD’den 26 bilim insanın yaptığı araştırma ile yeni gelişmeler kaydedildi....

Seviyeli Sohbet Odaları ve bedava mobil chat ile sizlerle iletişime geçmekten gurur duyan Sohbetgunesi.Com Türkiye'nin en seviyeli site olma özelliği ile kendini her gün yenileyip ücretsiz üyelik ile canlı sohbet etme adına herkesi bu platformda buluşturmaya devam edecektir.

Yukarı