sohbetGunesi

Sohbet giris class=

En güzel gülüşlerin sırrı!..

Artık çoğu kişi estetik görünmek için doğal diş yapılarını bozuyor ve soluğu protez diş doktorlarında alıyor. Peki, protez dişin zararları var mı, kimler protez diş yaptırmalı ve zorlukları nelerdir?

Aysun Yıldız bütün bu soruların cevaplarını işin ehli Protez Uzmanı Dr. Atakan Elter’e sordu…

Elter’in açıklamaları şöyle: “Diş protezi konusunda ciddi baskılar var. Burada en önemli kriter insan olmalı. İnsanlar gülümserken elleriyle ağızlarını kapatma ihtiyacı duyuyorlarsa burada bir şeyler yapılması gerekir. Bu nedenle benim ilk kriterim hastalarımın hisleri. Eğer kendinden emin rahat bir şekilde gülümsemek istiyorlarsa bazı fedakârlıklar yapmaları gerekecek. Güzel haber şu ki eskisine oranla artık porselen lamina tedavileriyle dişlere çok daha az müdahale ediyoruz. Yani dişleri ‘pirinç tanesi kadar’ bırakmıyoruz. Laminların en sevdiğim yanı bu, daha az müdahaleyle çok daha üstün estetik sonuçlar sunan bir tedavi. Yalnız çok ince çalışılması gereken hassas bir teknik… Protezler yapıları itibarıyla doğal dişleri taklit eden restorasyonlardır. Eskiye göre bu taklit işinde hiç olmadığımız kadar başarılıyız. Eskiden yaptığımız örneklere bakarak dişlerinin görünümünden rahatsız olan pek çok kişi dişlerini yaptırmaya çekiniyordu. Günümüzde artık doğala çok daha yakın işler çıkarabildiğimiz için hastalarımız daha cesur davranıyorlar. Bu açıdan estetik amaçla yaptığımız protezlerin oranı artış gösterme eğiliminde. Eskiden eksik dişleri tamamlama aracı olarak görülen protetik tedaviler artık estetik diş hekimliğinin en önemli enstrümanı.

Diş eksikliği olan hastalarımızın da mutlaka eksik dişlerin yerini dolduracak tercihen implant destekli protezlerle tedavi olmalılar. Aksi takdirde dişlerde yaşanacak kaymalar uzun dönemde çok ciddi sıkıntılara yol açabilmekte.”

Kategori: Kadınca

Benzer Konular

Saç Dökülmemesi İçin

Saç Dökülmemesi İçin

  Saç Dökülmesine çare   Saçlarımız neden dökülür? Saç dökülmemesi için neler yapılmalıdır? Saç dökülmesine...

Sohbet Etmenin Püf Noktaları

Sohbet Etmenin Püf Noktaları

Bayan Sohbet Ve Erkek Sohbet Nasıl Olmalıdır?     Çağımızın iletişim  çağı olduğunu düşünürsek eğer...

Topuklu ayakkabı almanın püf noktaları

Topuklu ayakkabı almanın püf noktaları

Kadınlar için topukluların yeri ayrıdır. Kendimizi topuklu ayakkabıyla daha güzel, çekici ve güçlü hissederiz, kendimize...

Erkeklerin Çekici Bulduğu 6 Kusur!

Erkeklerin Çekici Bulduğu 6 Kusur!

Kadınların kusur olarak gördüğü bir çok şeyi erkekler aşırı derecede çekici buluyor. Fazladan bir kaç...

Sevgilinize Masaj yapın !

Sevgilinize Masaj yapın !

Mükemmel bir seks için parmaklarınızın sihrini ortaya çıkarın… Bu basit tensel masaj uygulamasını mutlaka deneyin…...

Seviyeli Sohbet Odaları ve bedava mobil chat ile sizlerle iletişime geçmekten gurur duyan Sohbetgunesi.Com Türkiye'nin en seviyeli site olma özelliği ile kendini her gün yenileyip ücretsiz üyelik ile canlı sohbet etme adına herkesi bu platformda buluşturmaya devam edecektir.

Yukarı