sohbetGunesi

Sohbet giris class=

Cuma Mesajları-2018

En güzel Cuma Mesajları

 

Resimli Cuma mesajları

 

 

2018 yılına özel en güzel Cuma mesajlarını sitemizde bulabilirsiniz. Yazı olarak ve resim olarak da aradığınıza ulaşma imkanını sizlere sunuyoruz. Sevdiklerinize ve yakın çevrenize resimli cuma mesajları atmak istiyorsanız, onları bu özel günde mutlu etmek, sohbet ederken dinimizden de bir şeyler öğrenmek adına bu mesajları birbirimizle paylaşmak en hayırlısı. Bugünün önemini anlatan ve kıymetini bildiren en güzel cuma mesajları ve resimli cuma mesajlarına bakmanızı tavsiye ederiz. Andorid akıllı telefonunuzdan, tabletinizden, ipadınızdan, cep telefonlarınızdan, facebook, twitter, instagram üzerinden de sevdiklerinize ulaşıp onlarla Cuma gününün anlamına uygun şekilde yaşayabilirsiniz.

 

Yine bir Cuma geldi diyorsanız ve bu mübarek günü en güzel şekilde eda etmek istiyorsanız sevdiklerinize sosyal medya aracılığıyla ya da sosyal medya hesaplarınızdan, ayrıca da SMS yoluyla da bu mesajları paylaşabilirsiniz.  İstediğiniz şekilde mesajları seçip sevdiklerinizin hayır duasını almanız için tebrik ve hayırlı gün mesajları artık çok yakınınızda. Sohbet eda ederken okuduğunuz mesajlar herkesi mutlu edecek nitelikte…

 

Cuma Gününün Önemi

 

 

Cuma; Cem, toplanmak, bir olmak anlamlarına gelir. Bu gün Müslümanlar için en önemli günlerden biridir. Cuma günü Cuma namazına gidilir ve topluca namaz kılınır. Günün önemine bianen dualar edilir ve daha da idrak edilir. Bugünün yüceliği hakkında Yüce Allah şöyle buyurur: “Ey iman edenler, Cuma günü namaz için ezan okunduğu zaman Allah’ı anmaya koşun. Alışverişi bırakın. Bilseniz bu sizin için daha iyidir. Namaz bitince yeryüzüne dağılın. Allah’ın lutfünden rızk isteyin Allah’ı çok anın ki mutluluğa erişesiniz.”(Cuma 9-10)

 

 

Cuma mesajları müslüman alemi için önem ve anlam içermektedir ki bu yüzden Cuma gününün önemi çok büyüktür. Bu hayırlı günün değ erini bilmemiz gerekir. İyi insanların kalbinde güzel izler bırakmak için hayırlı günlerimizden olan bu günümüzü de anlamlı ve kıymetli bir şekilde geçirmeliyiz. Bayram sayılan bu günde camiler öğlen namazında dolup taşıyor her hafta. İyilik yapmalı ve sevap kazanmalıyız. Böyle günler bizim için eşi benzeri bulunmaz günlerdendir.

 

 

Sevdiklerinizle en güzel Cuma mesajlarını paylaşarak dualarını almayı unutmayın.  Sitemizden kolayca ekleyip istediğiniz kişiye gönderebilirsiniz. Resimli Cuma mesajları için içinizden geleni alın ve gönderin.

En anlamlı Cuma mesajlarını internette gezip gezip aramayın. Sohbetgunesi.com‘a girin ve alın, gönderin.

 

Cuma Hutbesi

 

Cuma cemiyeti bağlayan, birleştiren, o cemiyeti milletiyle bağlayan ve toplum içinde inanç, düşünce, iman birliği sağlayan bir gündür. Bugünün diğer bir önemi de müminler dini toplantılar yapar, sohbetler, ibadetler yaparlar ve Allah katında sevap kazanmaya çalışırlar. Cuma günleri bir de Cuma Hutbesi okunur. O gün daha önce olmuş olan olaylar, konular ele alınıp kur’an ile birleştirerek ve süzgeçten geçirilerek cemaata bir sunum hazırlanır.

 

 

“Cuma günü günah işlemeden selametle geçerse, diğer günler de selametle geçer.” (İmam-ı Gazali)

 

 

Hayırlı Cumalar..

 

Namaz vakti ve Ezan Saatleri

 

Türkiye’deki Namaz vakitleri ve ezan saatlerine aşağıdaki adresten bakabilirsiniz.

TIKLA

 

 

 

Kategori: Genel, Haberler

Benzer Konular

Çukur Bölüm İzle

Çukur Bölüm İzle

Çukur Bölüm İzle   Çukur 17. bölümün ardından 18. bölüm de hemen yayınlandı. Çukur 18....

Diriliş Ertuğrul İzle

Diriliş Ertuğrul İzle

Diriliş Ertuğrul  107. bölüm Fragmanı Dizi izle     Her Çarşamba bizleri ekranlara kilitleyen tarihi...

Sevgiliyle Konuşulacak Konular

Sevgiliyle Konuşulacak Konular

Sevgiliyle Konuşulacak Konular     Sevgilimle ne konuşabilirim, sevgilimle konuşmak için hangi konuları seçmeliyim, sevgilimle...

Sevgililer Günü Mesajları Resimli şiir

Sevgililer Günü Mesajları Resimli şiir

Sevgililer Günü Mesajları Resimli Şiirli 14 Şubat     14 Şubat Sevgililer günü resimli mesajlar...

Sohbet Chat Nickleri Rumuzları

Sohbet Chat Nickleri Rumuzları

Sohbet Chat Mirc Nick Rumuzları   Sanal sohbetin olamazsa olmazlarından nick rumuz durumuna bir göz...

Seviyeli Sohbet Odaları ve bedava mobil chat ile sizlerle iletişime geçmekten gurur duyan Sohbetgunesi.Com Türkiye'nin en seviyeli site olma özelliği ile kendini her gün yenileyip ücretsiz üyelik ile canlı sohbet etme adına herkesi bu platformda buluşturmaya devam edecektir.

Yukarı